Kalanetika je cvičení pro každého

Kalanetika, jednoduché, ale velmi účinné cvičení na zpevnění a zformování postavy, byla před 25 lety světovým bestsellerem. I když jsou v módě zase jiné směry, k několika geniálním cvikům z kalanetiky se vyplatí vracet, nebo si je osvojit. Stačí k tomu domácí prostředí, výuková kniha či DVD a vhodná podložka na cvičení.

Principem kalanetiky jsou až stokrát opakované pohyby malého rozsahu, cvičené ve stoji a vleže na zemi. Díky absenci poskoků se hodí i pro dříve narozené, nastávající maminky a lidi s nemocnými klouby.

Autorka kalanetiky Callan Pinckney razila teorii, že život je příliš krátký na to, abychom ho strávili v tělocvičně. Její program je tedy účinný a efektivní i v domácích zkrácených lekcích.

Populární cviky z kalanetiky na břicho, boky a hýždě, pro vnitřní stranu stehen a další už mnoha ženám i mužům doslova vyčarovaly novou, pevnou postavu, a tím značně zvýšily jejich sebevědomí. Zkuste je také – uvidíte!

Novinky

Nejoblíbenější cvičení pro ženy

Pro mnoho čtenářek to bude pouze opakováním, pro řadu z vás inspirací. Jaká cvičení doporučují fitness trenérky ženám?


Nejprodávanější podložky na cvičení

Fitness e-shop se s námi podělil o nejprodávanější zboží z kategorie podložek na cvičení, jógu, nebo pilates.


Chytrá podložka Flowin

Cvičení je Flowin podložce je založené na přirozených a plynulých pohybech na kluzké podložce. Původně pochází ze Švédska a  my jsme jej pro vás vyzkoušeli.