Co cvičit na podložce

Už vás nebaví základní jednoduché cviky na podložce. Máme pro vás tipy na další cvičení pro každého!

Na fitness podložce můžete provádět celou škálu cviků. Zjednodušeně řečeno jsou podložky vhodné na aerobic, jógu, fitness cvičení, na jednoduché posilování a protahování. Tedy na jakýkoliv sport, který provádíte na zemi a na omezeném prostoru.

Co třeba pilates?

Cvičení známé pod tímto názvem vynalezl Joseph Pilates, Němec, který žil na přelomu 19. a 20. století. Ten věřil, že zdraví a cvičení jsou spojené a proto vymyslel Pilatesovu metodu, jejímž cílem je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost.

Pilates kombinuje tradiční rehabilitační cvičení s jógou apod. Pohyb při něm vychází ze středu těla – břišních, bederních a hýžďových svalů. Je třeba kontrolovat dýchání, soustředění a precizní provedení. Tím, že pilates zpevňuje svaly, celkově posiluje a zlepšuje držení těla, vede k vyrýsované a štíhlé postavě.

Anebo kalanetiku?

Principem kalanetiky jsou až stokrát opakované pohyby malého rozsahu, cvičené ve stoji a vleže na zemi. Díky absenci poskoků se hodí i pro dříve narozené, nastávající maminky a lidi s nemocnými klouby.

Autorka metody Callan Pinckney razila teorii, že život je příliš krátký na to, abychom ho strávili v tělocvičně. Její program je tedy účinný a efektivní i v domácích zkrácených lekcích. Vynikající právě pro domácí cvičení na podložkách.

I pro jógu?

Jóga je nesmírně široký pojem a dnes známe desítky, možná stovky druhů jód. Ty prapůvodní jsou ovšem tři:

Hathajóga vyjadřuje rovnováhu slunce a měsíce. Očišťuje tělo, cvičí se pomalu s důrazem na provedení a správné dýchání. Je vhodná i pro zdravotně omezené, například lidi s vysokým tlakem, cukrovkou, po operacích kloubů či s bolestmi zad.

Aštangajóga je dynamická a fyzicky náročná, sestávající z pozic – ásan propojených do plynulé sestavy. Používá speciální techniku dechu, která zvyšuje jeho sílu, a tím celkovou kondici. Doporučuje se zdravým a zdatným jedincům.

Vinyása jóga se zakládá na pohybu sladěném s dechem. Prokrvuje, okysličuje a prohřívá celý organismus včetně vnitřních orgánů, čímž vede k celkové regeneraci.

Novinky

Nejoblíbenější cvičení pro ženy

Pro mnoho čtenářek to bude pouze opakováním, pro řadu z vás inspirací. Jaká cvičení doporučují fitness trenérky ženám?


Nejprodávanější podložky na cvičení

Fitness e-shop se s námi podělil o nejprodávanější zboží z kategorie podložek na cvičení, jógu, nebo pilates.


Chytrá podložka Flowin

Cvičení je Flowin podložce je založené na přirozených a plynulých pohybech na kluzké podložce. Původně pochází ze Švédska a  my jsme jej pro vás vyzkoušeli.